czwartek, 5 listopada 2015

Ciepła kolacja dla niespodziewanych gości


Każda pani domu znajdzie się kiedyś w sytuacji, gdy nie będzie miała żadnego gotowego dania, a w jej domu pojawią się niespodziewani i głodni goście. Jeśli będą oni mieli ochotę na przekąszenie czegoś więcej niż kawy i czekoladowych ciastek, można dla nich przygotować szybką i pożywną zapiekankę z ziemniaków.

Zapiekanka ziemniaczana z kurczakiem i warzywami może zostać przygotowana nawet z pozostałości z obiadu. Wystarczy tylko trochę gotowanych ziemniaków, pieczonego lub surowego mięsa, cebuli, pieczarek i papryki, by w kilkanaście minut wyczarować posiłek, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym i wymagającym osobom.

Zapiekanka z ziemniaków, kurczaka i warzyw jest daniem, które przywołuje w nas często wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to mama lub babcia przygotowywały ją dla nas po całym dniu zabaw na świeżym powietrzu. Danie to smakuje więc dobrze nawet wtedy, gdy jesteśmy już dorośli. Warto nie zapominać o nim i przygotowywać je również dla swoich dzieci, które potrzebują zawartych w nim witamin i składników mineralnych. Zapiekanka ta jest także doskonała dla dzieci, które nie przepadają za warzywami i mięsem, gdyż jej forma pozwala łatwo "przemycić" je do menu maluchów.

Ciekawa dania z listopada od Agi: http://agnes-lab.blogspot.com/2015_11_01_archive.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz