wtorek, 3 listopada 2015

Dania na chłodne dni

Zimą i jesienią chcemy jeść potrawy, które są nie tylko sycące, ale również rozgrzewające. Najlepsze są wtedy potrawy z kuchni węgierskiej, które mają w sobie mnóstwo przypraw takich jak papryka doskonale wpływających na podniesienie temperatury naszego ciała.

W chłodne dni na naszych stołach najczęściej gości zupa gulaszowa z wołowiny. Dzięki tej sycącej zupie na bazie pożywnego, chudego mięsa mamy więcej energii, by nasz organizm mógł wytwarzać ciepło. Potrawa ta jest więc niezwykle popularna wśród narciarzy szusujących po górskich stokach oraz wśród snowboardzistów. Talerz tej zupy potrafi nasycić bowiem nawet największych łakomczuchów.

Zupa gulaszowa jest przygotowywana z duszonego mięsa wołowego oraz dużej ilości warzyw. Jest więc lekkostrawna i nie obciążająca dla układu pokarmowego. Ostre przyprawy regulują trawienie i pobudzają wydzielanie soków trawiennych, dlatego też po zjedzeniu zupy nie odczuwa się przykrego przepełnienia żołądka. Ponadto mięso wołowe ma dużą ilość łatwo przyswajalnego żelaza - zupa gulaszowa jest więc polecana osobom regularnie oddającym krew oraz kobietom w ciąży, które są silnie narażone na anemię. Zawarte w warzywach witaminy podnoszą także odporność organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz